O G Ł O S Z E N I A

D U S Z P A S T E R S K I E

XXIX Niedziela zwykła ( 18.10 2020 r.)

Dziś obchodzimy 94. Światowy Dzień Misyjny. Ofiara na tacę  przeznaczona jest na cele misyjne.

W poniedziałek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.

We wtorek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami do Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Pawła II w intencjach Kościoła,  Ojczyzny i o ustanie pandemii koronawirusa.

W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Wypominki za zmarłych przyjmowane są w zakrystii kościoła po Mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

W związku z nasilającą się pandemią koronawirusa COVID - 19, zgodnie z zarządzeniem władz państwowych od 17 października br. w naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć tylko 50 osób. Dlatego proszę wszystkich Parafian o  zrozumienie i pozostanie w domu a także o podporządkowanie się tym rozporządzeniom. Zachęcam do oglądania transmisji Mszy św. i innych nabożeństw w środkach masowego przekazu a także do czytania Pisma św. i odmawiania modlitwy różańcowej w intencji ustania  pandemii.

Spotkania młodzieży klas VII i VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania  w najbliższym czasie zostają odwołane.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty:

Stanisławie Garczek, Jadwidze Michniak,

Stanisławie Chyc – Szymusiak, Stanisławowi Tylka

i Mieczysławie Jarosz.

W sobotę proszę na godz. 7.30:

Stanisławę Jarosz, Joannę Kuźma, Halinę Jarosz,

Annę Polak, Annę Jarosz i Monikę Jarosz.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć:

Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

ks. Kazimierz Sołtysik

piątek,
23 października 2020

(297. dzień roku)