Chrzest

Sakrament Chrztu świętego  udzielany jest w pierwszą i  trzecią niedzielę każdego miesiąca.

Dziecko do chrztu należy zapisać w kancelarii parafialnej przynajmniej tydzień wcześniej, przedstawiając:

- metrykę ślubu kościelnego rodziców dziecka

- wyciąg aktu urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego

- zaświadczenie rodziców chrzestnych, że są praktykującymi katolikami (z parafii ich zamieszkania).

Chrzestnym może być chrześcijanin, który przyjął sakrament bierzmowania, ukończył 16 lat i prowadzi życie zgodne z wiarą katolicką. Zaświadczenie wydaje parafia w miejscu zamieszkania chrzestnego.

Rodzicami chrzestnymi nie mogą być:

- osoby żyjące w związkach niesakramentalnych

- nie przystępujący do sakramentów świętych

- nie uczęszczający na lekcje religii (dotyczy młodzieży szkolnej)

- publiczni gorszyciele

Zgłoszenie dziecka do chrztu dokonuje się w kancelarii parafialnej przez przynajmniej jednego rodzica przedstawiając ww dokumenty.

piątek,
23 października 2020

(297. dzień roku)

Piątek, XXIX Tydzień zwykły